Turniej piłkarski dla dzieci, który został zapoczątkowany rok temu z okazji 750-lecia Chojnic, będzie miał swoją kontynuację. Wspólne przedsięwzięcie akademii Kolejarza i Chojniczanki doczeka się drugiej edycji w dniach 20-21 czerwca na boiskach Modrak I i II.
W tym roku zagrają w nim zespoły z roczników 2014 i 2015. Rywalizować będą w 9-osobowych składach. Znany jest już komplet 16 w każdym z roczników.
Jeżeli chodzi o zapisy, drużyny bardzo szybko się zapisały. Aż cztery województwa, bo mamy drużynę z okolic Gdańska, Gdyni, Bydgoszcz, Koszalin i województwo wielkopolskie też. Oczywiście nasze tutaj lokalne drużyny, jak kolejarz Chojnice i Chojniczanka Chojnice, Piast Człuchów, Tucholanka czy Brusy.
Mówi Weekend FM koordynator turnieju Jeremiasz Grela.














