Z powodu cięcia kosztów wypadła z dużego projektu przebudowy centrum Brus. Co dalej z ulicą Świętopełka? Na jej zły stan techniczny zwrócił uwagę radny Dariusz Rutowski.
Jest to ulica w bardzo złym stanie, którą się odbywa transport związany z działalnością Zakładu Gospodarki Komunalnej. Jakie są dalsze losy tej inwestycji, która dotychczas nie została zrealizowana? Kiedy mieszkańcy mogą liczyć na realizację?
Pyta radny, a burmistrz Brus tłumaczy przyczyny, dla których ul. Świętopełka nie została zrealizowana przy okazji modernizacji innych traktów w centrum miasta.
Główny zakres, który był realizowany, to był na trasie kolektorów tych strategicznych, głównych. Deszczowych przede wszystkim, a to była ulica trochę odchodząca w bok, dlatego ona została wyłączona i to nas czeka. Jeżeli patrzymy na miasto Brusy, na przebudowę, modernizację ulic, to to jest ta jedna z pierwszych, która powinna być zrobiona.
Przyznaje burmistrz Witold Ossowski. I dodaje, że bruski ratusz liczy na to, iż rząd jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi uruchomi jakiś program dofinansowujący przebudowę dróg lokalnych.














