Mieszkańcy Torunia wystąpili w roli sprawcy i poszkodowanego w wypadku w Żabnie, w gminie Brusy. W sobotę (6.06) po 12.00 na drodze wojewódzkiej nr 235 zderzyły się osobowy Opel oraz motocykl marki BMW. W zdarzeniu uczestniczyły trzy osoby, ale ucierpiał jedynie motocyklista.
Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 47-letnia mieszkanka Torunia, kierując samochodem marki Opel, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku 53-letniemu motocykliście - również mieszkańcowi Torunia. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala.
Mówi Weekend FM oficer prasowa chojnickiej policji Magdalena Zblewska.
Droga wojewódzka nr 235 jest już przejezdna. Wcześniej była zablokowana, a służby kierowały na objazdy.
















