Lokalne samorządy wspierają Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Tym razem 140 tys. zł przekazało miasto Kościerzyna. Środki zostaną przeznaczone na kontynuację modernizacji oraz doposażenie Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży oraz Oddziału Noworodkowego:
Jesteśmy dumni że mamy taki specjalistyczny szpital właśnie tutaj w Kościerzynie i od wielu lat miasto Kościerzyna wspiera ten szpital i tak w tym roku też podpisujemy umowy dotacyjne na kwotę 140 tys. zł, aby te warunki opieki, przede wszystkim tej okołoporodowej też były jak najbardziej komfortowe dla naszych mieszkanek, dla pacjentek.
Mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Dawid Jereczek.
Jak dodaje, Kościerzyna to gmina z dodatnim przyrostem naturalnym. - Chcemy dalej tworzyć dobre warunki i wspierać rozwiązania, aby jeszcze bardziej poprawić te wskaźniki - mówi włodarz.
To już kolejna samorządowa dotacja dla kościerskiego szpitala. W tym roku modernizację Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży oraz Oddziału Noworodkowego wsparły także powiat kościerski oraz gminy: Kościerzyna, Dziemiany, Nowa Karczma, Lipusz i Stężyca.














