Wiadomo już, co stanie się z ciężkim wozem ratowniczo-gaśniczym, wycofanym z Komendy Powiatowej PSP w Człuchowie. MAN z 2006 roku trafi do OSP w Mosinach, w gminie Człuchów. Takie zapewnienie przywiózł ze spotkania z komendantem wojewódzkim wójt Paweł Gibczyński. W Gdańsku był wraz z komendantem powiatowym Radosławem Batruchem.
Mamy takie zapewnienie i potwierdzenie, że ten samochód do nas - mówimy o ciężkim samochodzie - trafi, do Mosin, natomiast samochód z Mosin trafi do Bukowa. Cieszymy się, bo jakby zakusy na ten samochód były duże z innych jednostek. Cieszymy się, że zostaje w powiecie, a jeszcze bardziej cieszymy się, że zostaje u nas w naszej gminie.
Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Gminy Człuchów wójt Paweł Gibczyński.
Wóz ma trafić do jednostki w Mosinach w połowie kwietnia. Komenda Powiatowa PSP MAN-a wycofała po tym, jak w grudniu sama otrzymała nowy samochód za 2 mln zł.














