W Szpitalu Powiatowym w Człuchowie rusza montaż nowego tomografu komputerowego z głowicami kardiologicznymi. Kilkunastoletnie, wysłużone urządzenie zostało już zdemontowane.
Przestoju w funkcjonowaniu pracowni jednak nie ma, bo badania wykonywane są tymczasowo na tomografie mobilnym.
"Dzięki władzom województwa, sprawie udało się załatwić uruchomienie takiego urządzenia" - mówił w czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Człuchowskiego starosta Aleksander Gappa.
Będziemy mogli nie odsyłając naszych pacjentów czynić to na tą tomografie mobilnym, oczywiście temat jest zewnętrzny, to jest oczywiście na na kołach, na odpowiednich parametrach, ale wszystko to odpowiada wszystkim wymogom które musimy spełnić.
Nowy tomograf ma zostać uruchomiony do końca kwietnia. Urządzenie kosztowało 2 mln zł.














