Jeszcze w kwietniu w człuchowskim szpitalu ma zacząć działać nowy tomograf. Na razie badania są wykonywane na urządzeniu mobilnym

Urządzenie kosztowało 2 mln zł.

Jeszcze w kwietniu w człuchowskim szpitalu ma zacząć działać nowy tomograf. Na razie badania są wykonywane na urządzeniu mobilnym
fot. Wojciech Piepiorka

W Szpitalu Powiatowym w Człuchowie rusza montaż nowego tomografu komputerowego z głowicami kardiologicznymi. Kilkunastoletnie, wysłużone urządzenie zostało już zdemontowane.

Przestoju w funkcjonowaniu pracowni jednak nie ma, bo badania wykonywane są tymczasowo na tomografie mobilnym.

"Dzięki władzom województwa, sprawie udało się załatwić uruchomienie takiego urządzenia" - mówił w czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Człuchowskiego starosta Aleksander Gappa.

Będziemy mogli nie odsyłając naszych pacjentów czynić to na tą tomografie mobilnym, oczywiście temat jest zewnętrzny, to jest oczywiście na na kołach, na odpowiednich parametrach, ale wszystko to odpowiada wszystkim wymogom które musimy spełnić.

Aleksander Gappa

Nowy tomograf ma zostać uruchomiony do końca kwietnia. Urządzenie kosztowało 2 mln zł.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno