Ceny paliw są coraz wyższe, ale jego kradzież na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Właśnie na takiej kradzieży wpadł wczoraj (12.03) mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna podjechał Volkswagenem Polo na jedną ze stacji w gminie Lipusz i ukradł olej napędowy. Zgłoszenie w tej sprawie trafiło do kościerskich policjantów.
Po tym zgłoszeniu policjanci z Komisariatu Policji w Liniewie zatrzymali w Nowej Karczmie do kontroli samochód Volkswagen Polo. Za kierownicą Volkswagena siedział właśnie 60-letni mieszkaniec Gdańska. Okazało się również, że tablice, którymi się posługiwał, były podrobione.
Mówi Weekend FM oficer prasowy KPP w Kościerzynie Piotr Kwidziński.
Mężczyzna ukradł olej napędowy o wartości ponad 300 zł. Dodatkowo odpowie za posługiwanie się podrobionymi tablicami. 60-latkowi grozi teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.














