Funkcjonująca jedynie na papierze Szkoła Podstawowa w Pieniężnicy, w gminie Rzeczenica, ma przestać istnieć z końcem trwającego roku szkolnego. Będzie to jednak tylko uporządkowanie dokumentacji, bo placówka nie prowadzi lekcji już od roku szkolnego 2023/2024. Powód? Brak uczniów. Ci są dowożeni do Zespołu Szkół w Rzeczenicy. Jej filia w Pieniężnicy zostanie natomiast zlikwidowana.
Jak uspokajają jednak mieszkańców władze gminy, nie oznacza to, że budynek pozostanie pusty. Nadal będzie tu działał oddział przedszkolny. Wójt Marcin Szulc zapowiedział to na sesji Rady Gminy, a wcześniej także na spotkaniu z rodzicami w Pieniężnicy. A przyszły na nie dwie osoby.
Żeby byli spokojni, że oddział przedszkolny w Pieniężnicy dalej będzie funkcjonował, więc to się pod względem fizycznym nic nie zmieni, tylko będzie zmiana organizacyjna, a będzie ona dotyczyła oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rzeczenicy, a nie tak jak to było dotychczas przy oddziale filialnym w Pieniężnicy.
Uchwała intencyjna w sprawie zamiaru likwidacji szkoły została wczoraj (26.02) przyjęta przez Radę Gminy Rzeczenica jednomyślnie.














