Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy może doczekać się nowej siedziby. Jest pierwszy krok - w przyszłorocznym budżecie znalazło się 35 tys. zł na opracowanie jego koncepcji. Obecna siedziba - kamienica położona przy rondzie w samym centrum miejscowości - ma bowiem spore ograniczenia: ciasną salę widowiskową z niewielkim zapleczem, wysokie i strome schody czy mały parking.
"Chcemy, żeby nowa siedziba była bardziej dostosowana do potrzeb mieszkańców i znajdowała się w bezpieczniejszym miejscu" - mówi Weekend FM wójt Rzeczenicy Marcin Szulc.
Mamy na to już wstępną lokalizację, będzie ona oczywiście w Rzeczenicy, w stolicy, ale na uboczu, niedaleko boiska wielofunkcyjnego Orlik czy przychodni zdrowia. Chcielibyśmy, aby w przyszłości mogła nam powstać.
Jak podkreśla Marcin Szulc, taka inwestycja to wydatek kilku milionów złotych i jej realizacja jest uzależniona od pozyskania zewnętrznej dotacji. Z tego powodu nie podaje terminów budowy. Przyznaje jednak, że chciałby, żeby inwestycja rozpoczęła się jeszcze w tej kadencji.














