"To jest wola Rady Gminy" - tak wójt gminy Rzeczenica Marcin Szulc komentuje podwyżkę swojego wynagrodzenia. Jak mówiliśmy już w Weekend FM, jego wynagrodzenie wzrosło z 15 tys. 576 zł do 18 tys. 900 zł miesięcznie brutto.
Pytany o to, dlaczego tym razem nie prosił radnych o najniższe możliwe wynagrodzenie - jak w poprzedniej i na początku nowej kadencji - włodarz zaznacza, że nie zabiegał o podwyżkę. Podkreśla, że temat został wywołany zmianą widełek z Rozporządzenia Rady Ministrów. Jego dotychczasowa pensja była za niska i radni musieli zdecydować, jak bardzo ją podnieść.
I wtedy też pojawiła się dyskusja spośród rady gminy, że po półtora roku można powiedzieć tej naszej pracy wspólnej, naszej nowej kadencji, jakby na komisji przysiedli do tematu i zaczęli na ten temat dyskutować. Były różne głosy, ale padła propozycja zwiększenia mojego wynagrodzenia.
Mówił wójt Marcin Szulc, który był dziś (14.11) gościem Weekend FM.
Dowiedz się więcej:
Koniec roku to czas, kiedy w samorządach dzieje się sporo i o te bieżące wydarzenia w gminie Rzeczenica jej wójta Marcin Szulca zapytał w studiu Weekend FM Wojciech Piepiorka. Rozmawiali nie tylko o podniesieniu uposażenia włodarza, ale też o podwyżce podatków lokalnych, kształcie tzw. podatku śmieciowego na przyszły rok, przyszłorocznym planie finansowym gminy, postępowaniu administracyjnym po "przycince" drzew w Grodzisku, braku szans na przywrócenie fotoradaru w Rzeczenicy czy korzyściach płynących z tworzenia spółdzielni energetycznych.














